Środa, 24 lutego 2021r., czyli do końca roku kalendarzowego pozostało 311 dni

07.02.2021

SYMBOLE NARODOWE - eTwinning

W bieżącym roku szkolnym: klasy 3b i 6a pod kierunkiem wychowawców (p. Katarzyny Leśniak-Nowackiej oraz p.Katarzyny Nagdy) biorą udział w unijnym programie eTwinning, który ma na celu łączenie szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Jednym z pierwszych naszych wspólnych działań był projekt patriotyczny Symbole Narodowe. Uczniowie 25 szkół z całego kraju stanęli przed wyzwaniem stworzenia państwa od podstaw. Po burzliwych dyskusjach w klasach i na platformie internetowej, powołaliśmy do życia AKSLOP.
Następnie określaliśmy położenie geograficzne, ukształtowanie terenu. Oczywiście, Akslop posiada własny hymn, godło, flagę oraz legendę. Mieszkańcy posługują się charakterystycznym (odwróconym) językiem, tańczą własny taniec narodowy, płacą nową walutą. Mamy swoje święta i ulubione potrawy.
Za wzorową realizację naszych zadań, projekt został uhonorowany Krajową Odznaką Jakości eTwinning.
Zachęcamy Was do zapoznania się z zamieszczonymi na wirtualnej tablicy szczegółowymi efektami dwumiesięcznej pracy i wymiany doświadczeń: